Angielski codziennie

W roku szkolnym 2020/2021 realizujemy Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne dzieci/Bilingual Future”.

Zasadniczym celem Programu jest codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej (0-6) tak, żeby angielski nigdy nie stał się dla nich językiem obcym. W ten sposób właśnie dziecko naturalnie – czyli na tych samych zasadach jak pierwszy – nabywa drugi język. Dwujęzyczność to cel, który rozumiemy zarówno indywidualnie – jako inwestycję tu i teraz w rozwój każdego dziecka, jak i społecznie – jako nowej jakości fundament dla polskiej gospodarki, ekonomii i polityki społecznej.

Współpracujemy także z najlepszą szkołą języka angielskiego w Polsce – Early Stage.
Dzieci w naszym przedszkolu są otoczone angielskim przez cały dzień, we wszystkich przedszkolnych sytuacjach.
Dzieci reagują i komunikują swoje realne potrzeby po angielsku – mówią więcej, częściej i chętniej w języku obcym niż starsze dzieci uczone metodami tradycyjnymi.
Dzieci w naszym przedszkolu uczą się, jak komunikować się skutecznie w języku komunikacji globalnej XXI wieku – umiejętność posługiwania się językiem angielskim to kompetencja kluczowa – narzędzie mobilności i sukcesu.