ul. Piłsudskiego 28, 05-805 Kanie
Pn. - Pt.: 07.00 - 18.00
+48 515 275 420
kbrzeska@przedszkolekoziolki.pl
Znajdź nas na

Pruszków przedszkole

Przedszkole Koziołki to prywatne przedszkole niepubliczne. To miejsce, które powstało z myślą o potrzebach najmłodszych. Oferta naszej placówki wyróżnia się na tle innych- proponujemy ciekawe zajęcia muzyczne, językowe i sportowe, profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry oraz zdrowe i zbilansowane posiłki, które z pewnością podbiją kubki smakowe podopiecznych i zagwarantują ich prawidłowy rozwój. Dużym atutem przedszkola Pruszków jest fakt, że kładziemy duży nacisk, aby każdego dnia oswajać dzieci z językiem angielskim i uczyć je poznawać nowych słówek.

Niepubliczny charakter naszej placówki sprawia, że możemy poświęcać dużo więcej czasu i uwagi każdemu z naszych podopiecznych. Wspólnie odkrywamy dziecięce talenty i rozwijamy nabyte przez maluchy umiejętności. Kształtujemy ich wyobraźnię, zmysł estetyczny, logiczne myślenie oraz rozwijamy relacje interpersonalne. Innymi słowy, efektywnie się uczymy i jednocześnie doskonale bawimy. Bazując na zgromadzonym doświadczeniu z pomocą dobrze przygotowanej kadry, tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, w których dzieci czują się bezpieczne i kochane.

Profesjonalna kadra pedagogiczna

Pruszków przedszkole cechuje kadra pedagogiczna, która stanowi sprawdzony zespół wykształconych, kreatywnych, pełnych pasji i ciepła nauczycieli i specjalistów, dbających o przyjazną atmosferę. Pracują u nas nauczyciele, którzy:

Przedszkole Koziołki zapewnia podopiecznym bezpieczne miejsce do edukacji, zabawy i odpoczynku. Nauczyciele koncentrują się przede wszystkim na rozwoju wyjątkowych zdolności dziecka oraz motywują do samodzielności, chwaląc i nagradzając ich sukcesy i osiągnięcia.

Przedszkole Pruszków – program dydaktyczny

Program dydaktyczny w naszym przedszkolu jest tak ustalony, aby zapewnić dzieciom jak najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji szkolnej. Nigdy nie zapominamy o utrzymaniu równowagi pomiędzy nauką a zabawą. Pruszków przedszkole stawia na rozwój ciekawości poznawczej, aktywność, samodzielność oraz przyswajanie wiadomości i kształtowanie umiejętności. Tym sposobem zapewniamy Twojemu dziecku najlepsze szanse edukacyjne i poczucie własnych kompetencji. Skutecznie wspomagamy indywidualny rozwój dzieci, uwzględniając potrzeby i możliwości każdego z nich.

Stawiamy na rozwój zdolności muzycznych

Kontakt z muzyką, a co za tym idzie ze światem różnych dźwięków wpływa na zwiększanie się wrażliwości słuchowej. W przedszkolu Pruszków kształtujemy umiejętność przeżywania muzyki i zainteresowania nią. W trakcie zajęć wykorzystujemy różne metody twórcze, które skutecznie rozbudzają wyobraźnię naszych podopiecznych, ich aktywność, pamięć muzyczną oraz koncentrację. Zarówno śpiew, zabawa, jak i taniec daje dziecku możliwość przeżycia wielu różnych emocji. Zajęcia muzyczne uczą także prostych zasad kontroli nad swoim ciałem a także harmonii ruchów. Podczas zajęć:

Ponadto, uczymy się odróżniać dźwięki wysokie i niskie oraz rozpoznawać barwę dźwięku, dynamikę, rytm i tempo.

Język angielski w przedszkolu Koziołki

Pruszków przedszkole zwraca szczególną uwagę na naukę języka angielskiego, który będzie towarzyszył dziecku przez cały czas dalszej edukacji. Umiejętności językowe, które rozwijamy podczas zajęć to m.in rozumienie mowy i znajomość podstawowego słownictwa. Tym sposobem tworzymy bazę do rozwoju umiejętności komunikacji, zarówno w naturalnym środowisku, jak i w sytuacji zabawy. Program nauki języka angielskiego jest opracowany na podstawie programowej MEN oraz doświadczeniu współpracujących lektorów. Dzieci podczas nauki bawią się w zabawy tematyczne, uczą się piosenek, rymowanek, słuchają tekstów czytanych z płyt CD.

Pruszków przedszkole – zajęcia sportowe i zabawy na placu zabaw

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na jakość życia dziecka. Regularny wysiłek fizyczny jest konieczny, aby rozwijało się prawidłowo i utrzymywało sprawność. Dlatego też, nasze prywatne przedszkole Pruszków troszczy się o zapewnienie dzieciom odpowiedniej dawki aktywności. A wszystko pod okiem specjalistów oraz w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Nasza placówka dysponuje nowocześnie wyposażoną salą gimnastyczną oraz dużym placem zabaw.

Przyjazne i ciekawe dla dzieci zajęcia sportowe i zabawy zapewniają mnóstwo frajdy i satysfakcji. Dzięki nim możliwe jest doskonalenie koordynacji ruchowej, wzmocnienie ciała oraz symulowanie pracy mózgu, dzięki czemu organizm jest lepiej dotleniony i może funkcjonować jeszcze wydajniej. W przedszkolnym ogrodzie spędzamy czas, niezależnie od pory dnia i pory roku. Oprócz zabaw na przedszkolnym placu zabaw, odwiedzamy również parki i pobliskie tereny zielone. Do ogrodu zabieramy zabawki i pomysły na wspólne igraszki.

Zdrowe posiłki

Pruszków przedszkole to ambasador zdrowej kuchni i zdrowego stylu życia. Zapewniamy dzieciom świeżo przygotowane posiłki, bogate w składniki odżywcze, wspomagające ich rozwój i procesy poznawcze. Wdrażamy tzw. ideę „slow food”. Korzystamy ze zdrowej, wysoko jakościowej żywności, która pochodzi ze sprawdzonych źródeł ekologicznych. Przygotowujemy posiłki dostosowane indywidualnie do każdego z naszych podopiecznych- m.in. specjalne diety dla alergików: bezmleczne, bezglutenowe, wegetariańskie i inne.

Przedszkole Pruszków – dlaczego warto?

Co więcej? Pomagamy rodzicom kształtować postawę twórczą i otwartą u dziecka, pokonywać wszelkie trudności i problemy związane z wychowaniem i edukacją, a także sprawiać, że dziecko czuje się potrzebne i kochane oraz akceptowane przez siebie i środowisko przedszkolne.

Pruszków przedszkole to prywatna placówka edukacyjna, w której kierujemy się troską o dzieci oraz o świat, w którym będą się rozwijały i żyły. Wychowujemy najmłodszych tak, by nie bali się wyzwań, zadawali pytania i byli ciekawi odpowiedzi. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Możesz być pewien, że zapewnimy Twojemu dziecku najlepszy start.