Kadra przedszkola

Nazywam się Katarzyna Brzeska, jestem właścicielką i od 10 lat dyrektorem Niepublicznego Przedszkola w Kaniach.

Przedszkole Koziołki powstało z potrzeby serca – stworzenia miejsca, gdzie dzieci nie tylko będą miały zapewnioną opiekę i bezpieczeństwo, ale także możliwość rozwoju, opiekę specjalistów i edukację na najwyższym poziomie.

Etyka, myślenie o przyszłych pokoleniach i rozwijanie innych to moje kluczowe wartości i mój życiowy GPS. Cieszy mnie, gdy słyszę, że inspiruję do rozwoju i gdy rodzice naszych podopiecznych wracają z informacją, że dzieciaki wiodą w szkole prym.

Prywatnie jestem mamą wspaniałego syna (już studenta) i cudownej córki (licealistki), od 20 lat szczęśliwą żoną. Kocham Suwalszczyznę, z której pochodzę i która jest moim Miejscem Mocy. Z wykształcenia jestem romanistką, ukończyłam także studia podyplomowe z polityki i zarządzania oświatą na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem Certyfikowanym Tutorem przedszkolnym I stopnia Collegium Wratislaviense oraz Certyfikowanym Trenerem Mocnych Stron wg Formuły Geniuszu® https://potalenty.pl/ (Talenty Gallupa oraz Talenty Duchowe).

Moją misją jest rozwijanie dzieci i dorosłych, wspieranie rodziców w świadomym rodzicielstwie, inspirowanie osób, z którymi pracuję do rozwoju nie tylko zawodowego, ale przede wszystkim własnego jako człowieka. W naszym przedszkolu dbamy o budowanie poczucia własnej wartości u dzieci w oparciu o ich mocne strony. Wypatrujemy najmniejszych oznak talentów, nie tylko tych jawnych – muzycznych i plastycznych, ale przede wszystkim naturalnego sposobu myślenia i działania – czyli tych, które zdefiniował i bada Instytut Gallupa.

Jestem przekonana, że życzliwość, wdzięczność i podążanie za marzeniami z wykorzystaniem naszych naturalnych talentów to klucze do życia w radości i spełnieniu.

W Niepublicznym Przedszkolu Koziołki pracują ludzie z pasją. Dla nas praca z dziećmi to odpowiedzialne zadanie, zmierzające do przygotowania dzieci do nauki w szkole. Wszyscy nauczyciele mają wyższe wykształcenie kierunkowe. Stale podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach, tak by dysponować jak najszerszą wiedzą na temat wychowania i edukacji dzieci na etapie przedszkola.

Współpracuje z nami grono doświadczonych specjalistów: psycholog, logopeda, nauczyciel rytmiki oraz zajęć umuzykalniających. Ponadto nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor gimnastyki korekcyjnej, a także specjaliści terapii pedagogicznej oraz integracji sensorycznej.

Języków obcych uczymy we współpracy ze szkołą języka angielskiego Early Stage. Istnieje także możliwość prowadzenia zajęć z języka francuskiego.

Matematyki z elementami programowania w naszym przedszkolu uczymy się na podstawie podręcznika „Programowanie dla najmłodszych” autorstwa Urszuli Wiejak.

Program przedszkola w zakresie edukacji matematycznej oraz logicznego myślenia wzbogaca nauka gry w szachy.