Programy edukacyjne

Program wychowania przedszkolnego „Rozwój-Wychowanie-Edukacja”

autorstwa Anny Stelmach-Tkacz i Kariny Muchy wyd. Nowa Era.

Program powszechnej dwujęzyczności DoDoTOK

„Dzieci objęte programem DoDoTOK są otoczone i zanurzone w języku obcym w typowych, codziennych sytuacjach. Stopniowo i naturalnie oswajają się z językiem angielskim. Coraz bardziej spontanicznie reagują na polecenia w języku angielskim. Wyrażają swoje codzienne, ważne potrzeby po angielsku. Język angielski nigdy nie będzie dla nich obcy!” (źródło: www.dodotok.pl/o-programie)

DoDoTOK to EDUKACJA DWUJĘZYCZNA NA MIARĘ XXI WIEKU, INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ DZIECKA

10 mocy wg Early Stage

Skuteczna nauka języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć angażujemy ich wyobraźnię, pamięć i zmysły, co umożliwia przyswajanie nowej wiedzy w sposób naturalny i zgodny z indywidualnym rozwojem każdego dziecka.

W czasie kursu dziecko:

• Otworzy się na poznawanie języka angielskiego
  • Przyswoi krótkie piosenki, rymowanki oraz scenki sytuacyjne
  • Nauczy się reagować na proste komunikaty i polecenia w języku angielskim
  • Pozna 700 słówek w ciągu roku
  • Będzie ćwiczyć poprawną wymowę i intonację
  • Weźmie udział w autorskim przedstawieniu po angielsku

Matematyka z elementami programowania

Proponowane zajęcia są połączeniem dwóch uzupełniających się dziedzin matematyki i informatyki. Prowadzone są w formie zabawy, a szczególny nacisk położony jest na naukę samodzielnego myślenia, rozwiązywania napotkanych problemów oraz na sprawność rachunkową. Zajęcia podzielone są na dwie, powiązane ze sobą, części: pół godziny matematyki oraz pół godziny nauki programowania realizowane poprzez zabawę oraz praktyczne działania. Każde zajęcia rozpoczynają się od doświadczenia przez dzieci na własnej osobie efektów tego, co zaprogramują lub od poznania jak działają poszczególne elementy aplikacji. Dopiero wtedy przechodzimy do pracy na tabletach.

Najmłodsi uczą się programowania na intuicyjnych, dostosowanym do ich możliwości aplikacjach, nabierają obycia z tabletem, rozwijają kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, stają się twórcami zamiast odtwórcami. (źródło: www.komputrilo.pl)

Program „Przyjaciele Zippiego”

W najstarszej grupie realizujemy program „Przyjaciele Zippiego” – jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. W czasie 26 cotygodniowych spotkań dzieci uczą się różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu, co pozytywnie wpływa na ich relacje z innymi ludźmi.

Program nie koncentruje się na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

W naszej pracy wykorzystujemy także:

• Dziecięcą matematykę prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej
  • Metodę Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz