Programy edukacyjne

Program wychowania przedszkolnego „Samodzielne, wszechstronne, szczęśliwe” wydawnictwa „Nowa Era”

Program przygotowuje dzieci do krytycznego myślenia w oparciu o kompetencje kluczowe, które będą niezbędne w ich dorosłym życiu. Umożliwia indywidualizację pracy dzięki ćwiczeniom o różnym stopniu trudności. Zaciekawia i pobudza wyobraźnię dzieci różnorodną szatą graficzną i pokazuje zastosowanie różnych materiałów (farb, plasteliny, tkanin, papieru).

Rozwija umiejętność uczenia się dzieci oraz wspomaga osiąganie dojrzałości emocjonalnej do podjęcia nauki w szkole.

Angielskiego uczymy codziennie: realizujemy program powszechnej dwujęzyczności, którego celem jest codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej (0-6). Dzięki temu angielski nigdy nie stanie się dla nich językiem obcym. W ten sposób właśnie dziecko naturalnie – czyli na tych samych zasadach jak pierwszy – nabywa drugi język. Dwujęzyczność to cel, który rozumiemy zarówno indywidualnie – jako inwestycję tu i teraz w rozwój każdego dziecka, jak i społecznie – jako nowej jakości fundament dla polskiej gospodarki, ekonomii i polityki społecznej.

Współpracujemy także ze szkołą Early Stage.

10 mocy wg Early Stage

Skuteczna nauka języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć angażujemy ich wyobraźnię, pamięć i zmysły, co umożliwia przyswajanie nowej wiedzy w sposób naturalny i zgodny z indywidualnym rozwojem każdego dziecka.

W czasie kursu dziecko:

• Otworzy się na poznawanie języka angielskiego
  • Przyswoi krótkie piosenki, rymowanki oraz scenki sytuacyjne
  • Nauczy się reagować na proste komunikaty i polecenia w języku angielskim
  • Pozna 700 słówek w ciągu roku
  • Będzie ćwiczyć poprawną wymowę i intonację
  • Weźmie udział w autorskim przedstawieniu po angielsku

Program „Przyjaciele Zippiego”

W najstarszej grupie realizujemy program „Przyjaciele Zippiego” – jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. W czasie 26 cotygodniowych spotkań dzieci uczą się różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu, co pozytywnie wpływa na ich relacje z innymi ludźmi.

Program nie koncentruje się na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

W naszej pracy wykorzystujemy także:

• Dziecięcą matematykę prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej
  • Metodę Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz
  • Metodę ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
  • Aktywne słuchanie muzyki wg Batti Strauss
  • Metodę porannego kręgu
  • Pedagogikę zabawy KLANZA

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją, omówieniem i propozycją warsztatów plastycznych, kartą pracy, scenariuszem lekcji oraz analizą psychologiczną do pobrania z naszej strony www.nhef.pl.

KATIS – inteligentna platforma diagnostyczna

Jest to jedyny na świecie Komputerowy Asystent Terapii Integracji Sensorycznej. Pomaga rozwiać wątpliwości rodzica, który podejrzewa, że jego dziecko może mieć zaburzenia procesów sensorycznych. W przypadku potwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości kieruje do dalszych prac z dzieckiem. Dzięki modułowi dla rodzica można w dogodnym czasie otrzymać rzetelne informacje, porady, propozycje do ćwiczeń. Moduł dla specjalistów to zbiór danych do kompleksowej terapii dla psychologa, pedagoga i logopedy.

Dla podopiecznych Przedszkola Koziołki platforma KATIS jest darmowa https://katis.pl/.

• szczegółowe narzędzia diagnostyczne
  • diagnoza i terapia w jednym
  • weryfikacja wielu typów zaburzeń SI
  • wnikliwa i precyzyjna diagnoza